s Polskie Towarzystwo Anatomiczne :: Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee

Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee


W bieżącym roku, Gdański Uniwersytet Medyczny będzie po raz trzeci gospodarzem etapu regionalnego Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee. Jest to niezwykle cenna inicjatywa naukowa, adresowana głównie do uczniów szkół średnich. Jej głównym pomysłodawcą i fundatorem jest dr Norbert Myslinski z University of Maryland, USA. 

Główny cel konkursu, stanowi motywowanie młodych ludzi do studiowania, a następnie kontynuowania kariery zawodowej w obszarach zarówno nauk podstawowych jak i klinicznych, dotyczących szeroko pojętej neurobiologii. Motto Brain Bee brzmi: “We Build Better Brains to Fight Brain Disorders.” Należy podkreślić fakt, że w ostatnich latach, reprezentanci naszego kraju zajęli czołowe miejsca w finałach międzynarodowych. 

Trzecia edycja regionalna Konkursu Brain Bee 2020, odbędzie się w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, w sobotę 7 marca 2020 r. o godzinie 11.00. Podobnie jak w minionych latach, w przygotowaniu i we wszelkich pracach związanych z organizacją konkursu, będą uczestniczyć pracownicy Zakładu Anatomii i Neurobiologii oraz studenci SKN „Vermis”. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Pani Dr hab. n. med. Ilona Klejbor.